• Prezes Zbigniew Zieliński (Sędzia Międzynarodowy)

• V-ce Prezes Krzysztof Chmal (Asystent Kynologiczny)

• Sekretarz Klubu Ewa Zielińska (Sędzia Krajowy)

Polski Klub Kynologiczny PKK to organizacja pasjonatów, hodowców psów, właścicieli oraz ludzi którzy lubią zwierzęta.  Tworzymy jedną psiarską rodzinę. Hodowcy i właściciele z ogromnym doświadczeniem chętnie dzielą się swoją wiedzą z ludźmi, którzy wstąpili do naszego związku i dopiero stawiają pierwsze kroki w dziedzinie kynologii.

Jesteśmy organizacją działającą wraz z innymi organizacjami w Polsce posiadającymi KRS.  Posiadamy zatem osobowość prawną oraz rejestr w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000292835.

Wystawiane przez nas dokumenty są zgodne z przepisami prawa obowiązującymi w Polsce. Prowadzimy księgi rodowodowe dla psów z pełnym pochodzeniem oraz księgi wstępne dla psów rodzimych ras polskich, a także  psów ras rzadkich o małym pogłowiu hodowlanym.

Nasze telefony są dla Was dostępne przez 24 godziny. Jeżeli macie jakiś problem ze swoim psem, hodowlą, dzielicie się tym z nami, a my wspólnie pomożemy go rozwiązać.

Jako organizacja działamy w całej  Polsce zarówno w dużych miastach, jak i miasteczkach i wsiach. Prowadzimy fora dyskusyjne na fb gdzie hodowcy i właściciele psów mogą wymieniać się informacjami, radami i wiedzą. Współpracujemy z innymi organizacjami kynologicznymi w kraju i na świecie. Jako organizacja honorujemy dokumenty, uprawnienia hodowlane oraz tytuły wystawowe innych organizacji kynologicznych.

Polski Klub Kynologiczny jest członkiem światowej organizacji kynologicznej – WDF World Canine Science Federation. Przynależność do tej nowoczesnej, światowej organizacji nakłada na nas obowiązki wykorzystywania w hodowli  najnowszych osiągnięć naukowych – począwszy od badań DNA do niezbędnych badań w obrębie rasy. Otwiera nam to drogę do współpracy z ważnymi organizacjami na całym świecie. Nasze dokumenty są dla nich wiarygodne i jesteśmy traktowani jak partnerzy.  Dzięki temu mamy możliwość zaprosić światowej sławy ekspertów kynologii do sędziowania naszych wystaw.

Organizujemy wystawy psów w całej Polsce, wystawy klubów rasy, wystawy krajowe oraz międzynarodowe. Jednocześnie nasi członkowie mogą brać udział  wystawach poza granicami kraju organizowanych przez naszych partnerów zagranicznych.

Kochamy psy ale jednocześnie bardzo szanujemy ludzi. Widzimy ich problemy

i potrzeby, dlatego wystawy charytatywne nie są nam obce.

PKK prowadzi (chyba jako jedyny w Polsce) różne sekcje, gdzie właściciele psów mogą rozwijać swoje pasje pod okiem doświadczonych kolegów. Sekcja Owczarka Niemieckiego, Sekcja Psów Edukacyjno Terapeutycznych, Sekcja Psów Ozdobnych i do Towarzystwa. Niebawem Sekcja Psów Pasterskich oraz Sekcja Molosów.

W naszej pracy opieramy się na jasnych, przejrzystych regulaminach. Działamy zgodnie z obowiązującą ustawą o ochronie zwierząt – min znakowanie elektroniczne.

Znamy problemy hodowli i właścicieli psów. Jako zarząd PKK służymy Wam pomocą i zawsze trzymamy Waszą stronę.

Zarząd korzysta z pomocy doradców d/s hodowli, doradców d/s organizacyjnych z innych Organizacji Kynologicznych.